რეტინოლი და კოლაგენი – პროდუქტები იდეალური კანისთვის
ვიტამინი A ცნობილია როგორც კანისა და თმის ჯანმრთელობისთვის მნიშვნელოვანი კომპონენტი. სტატია მიმოიხილავს ვიტამინით A მდიდარ საკვებ პროდუქტებს და მის როლს სილამაზისა და ჯანმრთელობის სფეროში.
აზერბაიჯანის მოდის ინდუსტრიაში მნიშვნელოვანი დღეები დგება. 15-17 მაისს ბაქო პირველად უმასპინძლებს Mercedes-Benz Fashion Week Azerbaijan-ს. ამ გრანდიოზული მოვლენის ნაწილი და ოფიციალური მედია პარტნიორი The Diary-ც გახლავთ.
კვირეულის თემა Fashion Renaissance-ია, რაც მოდისა და ხელოვნების სინთეზსა თუ ტრადიციებისა და თანამედროვეობის დიალოგზე შექმნილი ნამუშევრებისთვის განგვაწყობს. ამ ღონისძიებით ბაქო მოდის გლობალურ სცენაზე თავისი ანაბეჭდის დასატოვებლად ემზადება.
ჩვენები Mercedes-Benz-ის თანამედროვე სივრცეში გაიმართება, სადაც თავიანთ კოლექციებს წარადგენენ იტალიელი, ქართველი, თურქი თუ ისრაელელი დიზაინერები. მათ გვერდით კი აზერბაიჯანული მოდის ახალი თაობა გამოჩნდება. ბაქოს დიზაინერებს შანსი ექნებათ, თავიანთი ხედვა მსოფლიოს გაუზიარონ.
Mercedes-Benz Fashion Week Azerbaijan აქცენტს აკეთებს ინოვაციაზე: ღონისძიებაზე დაგხვდებათ ხელოვნური ინტელექტით, ვირტუალური და Augmented Reality-თ გაფორმებული ჩვენებები. კვირეულის თიზერიც კი, სრულად ხელოვნური ინტელექტის გამოყენებითაა შექმნილი.
ღონისძიების რიტმულ პულსზე კი, DJ AKG (ქამრან გარალოვი) იზრუნებს და მისი ელექტრონული მუსიკა კვირეულის განუყოფელი ნაწილი გახდება.
უკვე ოფიციალური პროგრამაც ცნობილია - პოდიუმზე ვიხილავთ დიზაინერებს, როგორებიც არიან Vague, Emilio Bonadio, ქართული მოდის სახლები INDIVIDI და BLIKVANGER, ასევე დაგხვდებათ ზია კოჯათურქის ექსპერიმენტული პროექტი Flying Textile, რომელიც შემოქმედებითი გამბედაობის სიმბოლოა.
მოგეხსენებათ, რომ Mercedes-Benz Fashion Week მსოფლიოს ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი კვირეულია. მისი ფესვები ნიუ-იორკიდან ბერლინამდე თუ მეხიკოდან თბილისამდეა გადაჭიმული. მაისში კი, 3 დღით ბაქო იქნება მოდის კულტურული ცენტრი და ვიხილავთ აზერბაიჯანის განაცხადს, რომ ის მზად არის იყოს მომავლის მოდის განუყოფელი ნაწილი იყოს.

Harry Styles' European Summer Style
Harry Styles embraces a relaxed and consistent wardrobe across London, Rome, and Berlin, favoring shorts, sneakers, and practical accessories for summer 2025.
Exciting days lie ahead for Azerbaijan’s fashion scene. From May 15 to 17, Baku will host Mercedes-Benz Fashion Week Azerbaijan for the very first time and it's going to be a major milestone for the country’s creative industry. The Diary is proud to be part of this landmark event as its official media partner.
The theme of the week is Fashion Renaissance, promising a showcase of collections at the intersection of fashion and art, where tradition meets modernity. With this event, Baku is stepping confidently onto the global fashion stage.
Runway shows will take place in the modern Mercedes-Benz space and will feature designers from Italy, Georgia, Turkey, and Israel, alongside a rising generation of Azerbaijani talent. For many local designers, it’s a unique opportunity to share their vision on an international platform.
Innovation is at the heart of Mercedes-Benz Fashion Week Azerbaijan. We are expecting runway experiences enhanced with artificial intelligence, as well as virtual and augmented reality. Even the official teaser for the event was created entirely with AI.
DJ AKG (Kamran Garalov) will take care of the rhythmic pulse of the event, whose electronic soundscape will set the tone throughout the shows.
The official lineup has already been announced. Among the designers hitting the runway are Vague, Emilio Bonadio, and Georgian labels INDIVIDI and BLIKVANGER. Also featured is the experimental project Flying Textile by Zia Kojaturk — a bold symbol of creative freedom and innovation.
Mercedes-Benz Fashion Week is one of the most prestigious fashion events globally, with editions in cities like New York, Berlin, Mexico City, and Tbilisi. This May, all eyes will be on Baku, as it becomes a cultural fashion hub for three days and boldly declares its place in the future of global fashion.